Karabağlar Oksijen Tüpü Dolumu

 

İnsan hayatının yaşamsal faaliyetinin devam etmesi için hayati öneme sahiptir. Oksijen tüpünü Karabağlar oksijen tüpü dolumu firmamızdan alabilirsiniz.

Oksijensiz kalma durumlarında Karabağlar oksijen tüpü dolumu firmamızın ürettiği oksijen tüpünü kullanabilirsiniz. Sınai amacı ile ya da tıbbi amaç ile kullanılan oksijen gazının tüplere doldurulmasıyla ortaya çıkan tüpe oksijen tüpü denir. Karabağlar oksijen tüpü dolumu firmamızda oksijen tüplerini gaz basınçlı şekilde dolduruyoruz.

Tıbbi veya da sınai amacı ile kullanılan oksijen tüplerine oksijen gazı dolumu basınçlı bir şekilde dolduruyoruz. Bu tüpleri fazla basınca dayanıklı biçimde üretiliyoruz. Tüplerde patlama ya da hata olmaz.

Oksijen tüpleri ikiye ayrılır; sınai ve tıbbi oksijen tüpleridir.

Sınai Oksijen Tüpü

Saf bir şekilde elde edilen gazlardır. Bunun yanında endüstriyel amacı ile kullanılan gazlara sınai gazlar denilir. Bu gazların belirli gaz karışımları ile karışım gazları da elde edilebilir.

Sanayi ve tıp alanlarında en fazla kullanılan sınai gazlar azot, oksijen, helyum, hidrojen, nitrojen, karbondioksit, klor, propilen, argon, asetilen, sulu amonyak ve de saf amonyak diye sıralanır.

Medikal Oksijen Tüpü

Kullanım alanı olarak tıbbi alanda kullanabilmek amacıyla üretiyoruz. Pek çok özelliğe sahip olan bu tüpler akciğer hastalığı olan kişilerin oksijen tedavisinde kullanılması adına evlerde kullanılır. Oksijen hastalığının tedavisi için kullanılan tüpler litre bazında satılır. Genel olarak 5 litre ya da 10 litre bazında satılır.

Medikal oksijen tüplerinde olan yüksek basınçlı olan gazlardan direkt kullanımı mümkün değildir. Tüplere uygun manometre kullanabilirsiniz. Oksijen tüpü kullanımı esnasında bazı malzemelere ihtiyaç duyulur. Genellikle tüp ile beraber temini sağlanan malzemeler kateter ve maskedir. Kateter ve maske oksijen tüpü ile hastanın birleşmesine avantaj sağlar. Ağız veya burun ile kullanım sağlar. Manometreden geçen gaz su kabı ile nemlendirilir. Daha sonra kanül, kateter veya maske yardımıyla hastaya ulaştırılır.

Oksijen tüpü reçeteyle aynı ilaç gibi verilir. Bu sebepten ölçülü dozlarda orantılı şekilde kullanılması gereklidir. Oksijen tüpünün kullanımından sonra kendini iyileşmiş hisseden hastalar tedaviyi bırakmak ile tedaviyi olumsuz şekilde etkilerler.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir